Міста-побратими

 Ліпотварош (нім. Leopoldstadt) один з районів м.Будапешту – столиці Угорщини. Складається з двох районів: 5-й район та північний район – Белварош.Одна з назв пов`язана з іменем Леопольда II (був коронований королем Угорщини в 1790р.)
Офіційна назва району Белварош-Ліпотварош.


Сегед (уг. Szeged, нім. Segedin,серб. Segedin/Сегедин,слов. Segedinрум. Seghedin) — місто на півдні Угорщини Адміністратвный центр медьє Чонград. Населення — 162 889 чоловік, Сегед — четверте по величині місто Угорщини.Місто розташоване по обох берегах річки Тиси на південь від міста впадіння в неї річки Марош (Муреш), в 160-ти кілометрах на піденний-схід від Будапешту, в 10-ти кілометрах на південь від міста проходить границя з Сербією, а в 20-ти кілометрах на піденний-схід – з Румунією.

Поселення на місті Сегеда існує з стародавніх давен. Клавдій Птолемей згадує древнє римське ім`я міста – Партискум. Існує версія, що резиденція вождя гуннів знаходилася неподалік від сучасного Сегеда.

Сучасна економіка міста базується на харчовій та легкій промисловості. Сегед вважається угорським центром виробництва ковбас, в тому числі салямі, та інших виробів із м`яса, а також столицею «папріки», знаменитого угорського перцю, котрий почали вирощувати в околицях міста ще в XV столітті.

Сегед – один з великих навчальних центрів країни. Крім Сегедського Університету, маючого репутацію одного з кращих в країні, в місті нараховується 18 вищих шкіл і 32 початкових.


Вишово-Вижнє (Вішеу-де-Сусрум. Viseu de Susнім.Oberwischauугор. Felsoviso) — місто в Румунії, в повітіМарамуреш. Розташоване в Трансильванії, при в впадінні рікиВасер у Вішеу, за 120 км схід від Бая-Маре. Населення 16 930 мешканців.


Бегрінген (нім. Behringen) — селище в Німеччині, в федеральній землі Тюрінгія. Входить в склад району Вартбург. Населення 3440 чоловік. Займає площу 78,71 км.


Свидник (слов. Svidnik,) – місто, районний центр в східній Словакії в північній частині Низьких Бескид на ріці Ондава.В древності територія Свидника пролягала через Янтарний шлях до Балтійського моря, котрий проходив тут через Дукельский перевал. Пізніше на пагорбі Каштєлик, славяни построїли своє городище. Пізніше в XIV столітті тут був побудований замок, знищений в XVIII столітті. Населення міста 12 354 чоловік.

Одними з видатних памяток в місті є:
Музей русинсько-української культури
Дерев`яні православні і греко-католиціькі церкви в околицях міста
Також в місті щорічно проводиться Фестиваль Русинів-Українців


Деск